fbpx

Kosmetolodzy, dermatolodzy oraz lekarze medycyny estetycznej wychodzą naprzeciw oczekiwaniom tysięcy kobiet korzystających z zabiegów anti-aging i w swoich klinikach wprowadzają najnowocześniejsze rozwiązania przeznaczone nawet dla najdelikatniejszej skóry. Jedną z takich innowacji, na które już można się natknąć w najlepszych klinikach medycyny estetycznej jest Dermapen™ – w pełni automatyczne, precyzyjne urządzenie, przypominające wyglądem długopis. Poniższy artykuł przybliży zasadę działania Dermapen™, wskazania i przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu oraz wrażenia i opinie osób, które poddały się zabiegowi.

Technologia pulsujących igieł

Dermapen™ to innowacyjna metoda nakłuwania skóry, znacznie skuteczniejsza od starszych technologii mezoterapii igłowej czy zabiegów z użyciem rollerów. Metoda Dermapen™ działa dwuetapowo – w pierwszym etapie samo nakłuwanie skóry pobudza jej zdolności regeneracyjne i zwiększa produkcję kolagenu, elastyny oraz proteoglikanów. W drugim etapie działać zaczynają substancje, które przez mikronakłucia dostają się do głębszych warstw skóry. Każdy Dermapen™ posiada wymienną głowicę wyposażoną w dwanaście do szesnastu cieniutkich igieł, które są w stanie wykonać nawet 1300-2000 mikronakłuć w ciągu sekundy (w zależności od wersji urządzenia). Igły wykonane są z hipoalergicznego molibdenu – substancji, z której wykonywane są narzędzia chirurgiczne. Kosmetolog wykonujący zabieg ma możliwość regulowania głębokości, na jaką igły zagłębiają się w skórę – nakłucia na głębokość nawet 3 milimetrów pozwalają walczyć z utrwalonymi zmarszczkami, bliznami czy rozstępami. Zabieg z wykorzystaniem Dermapen™ można wykonywać nie tylko na skórze głowy, ale również na łydkach, dłoniach, piersiach, udach, pośladkach, ramionach, a nawet na skórze głowy, którą pokrywają włosy. Niewielkie rozmiary urządzenia pozwalają na wykonanie zabiegu również w miejscach trudno dostępnych, takich jak okolice oczu czy ust. Technologia pulsujących igieł jest opatentowana, wobec czego można ją znaleźć wyłącznie w najlepszych klinikach medycyny estetycznej, w których wykonuje się bezpieczne, specjalistyczne zabiegi. Procedura trwa około jednej godziny. Czas utrzymania efektów jest indywidualny dla każdego pacjenta. Aby zoptymalizować efekty zabiegu, sugeruje się poddanie się serii od czterech do ośmiu zabiegów w odstępie dwóch do czterech tygodni.

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

Wskazaniem do przeprowadzenia zabiegu z użyciem Dermapen™ są głównie problemy skórne, takie jak występowanie cellulitu, rozstępy, zmarszczki, blizny (zarówno pooperacyjne, jak i potrądzikowe), nieestetyczne znamiona, rozszerzone pory, a także słaba kondycja skóry i włosów. Dermapen™ likwiduje również przebarwienia, rewitalizując i poprawiając strukturę skóry. Zabiegowi nie powinny poddawać się kobiety w ciąży i karmiące piersią – jest to bezwzględne przeciwwskazanie w większości zabiegów medycyny estetycznej i anti-aging. Ponadto, czynnikami dyskwalifikującymi pacjenta są nowotwory, nieuregulowana cukrzyca czy przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi. Zabieg odradzany jest również pacjentom cierpiącym na różne stany zapalne skóry oraz trądzik różowaty lub ropowiczy – mikronakłucia skóry mogą rozprzestrzenić trądzik na większą powierzchnię. Również aktywna opryszczka jest przeciwwskazaniem dla zabiegu Dermapen™.

Oczekiwane efekty zabiegu Dermapen™

Zabieg jest w pełni sterylny i bezpieczny, co oznacza, że podczas jego wykonywania w certyfikowanej klinice medycyny estetycznej nie powinno dojść do jakiegokolwiek zarażenia – jest to wyjątkowo ważne podczas przeprowadzania tego zabiegu, ponieważ w jego trakcie dochodzi do naruszenia struktury skóry i przebicia bariery ochronnej organizmu. Mikronakłucia wykonywane za pomocą urządzenia Dermapen™ stymulują komórki skóry do produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, co odżywia skórę, ma na nią wpływ regeneracyjny i widocznie ją odmładza. Podczas zabiegu dochodzi również do stymulacji fibroblastów, dzięki czemu poprawia się gęstość i jędrność skóry. Dochodzi do redukcji przebarwień i poprawienia kolorytu skóry, wyrównania blizn i zmarszczek, zmniejszenia rozszerzonych porów oraz poprawy wchłaniania składników odżywczych z kremów. W przypadku zastosowania tej technologii na skórze pod włosami, efektem zabiegu jest widoczne zahamowanie wypadania włosów i ich zagęszczenie.

Przebieg zabiegu

Na początek należy wspomnieć, że do zabiegu nie trzeba się specjalnie przygotowywać, powinno się jednak pamiętać, żeby w dniu jego wykonania nie nakładać na twarz makijażu. Zabieg wykonywany jest przez certyfikowanego kosmetologa lub dermatologa, który rozpoczyna procedurę od zdezynfekowania skóry i nałożenia na nią maści znieczulającej. Znieczulenie jest konieczne ze względu na inwazyjny charakter zabiegu i wielokrotne nakłuwanie skóry. Na skórę wysmarowaną dokładnie maścią znieczulającą nakłada się opatrunek okluzyjny, czyli taki, który nie dopuszcza do kontaktu skóry ze środowiskiem zewnętrznym, w tym z powietrzem. Zwykle wystarczy zwykła folia spożywcza, która doskonale izoluje skórę. Opatrunek okluzyjny przyspiesza aktywację środka znieczulającego, który następnie działa przez około dwie godziny. W tym czasie odbywa się właściwa część zabiegu. Znieczulenie zaczyna działać po kilku minutach od założenia opatrunku. Wtedy osoba przeprowadzająca zabieg zdejmuje folię i wyciera pozostałości maści znieczulającej, a na suchej skórze rozprowadza wybraną substancję lub mieszaninę substancji odżywczych – wśród nich można znaleźć witaminy, kwas hialuronowy, aktywatory fibroblastów i inne naturalne aktywatory wzrostu komórkowego. Następnie do skóry przykłada się głowicę Dermapen™, którą składniki odżywcze doprowadza się w głębsze warstwy skóry – igły przebijają skórę, a rozprowadzone po jej powierzchni substancje wnikają w głąb naskórka. Dla lepszego poślizgu głowicy na skórze, na każdy kolejny obszar poddawany zabiegowi nakłada się dodatkową porcję płynnych składników odżywczych. Dzięki zastosowaniu znieczulenia zabieg jest praktycznie bezbolesny. Po jego zakończeniu kosmetolog lub dermatolog dodatkowo odkaża skórę twarzy (również okulary, jeżeli są niezbędne w funkcjonowaniu pacjenta) i można wrócić do domu. Po ustąpieniu działania maści znieczulającej, przez jakiś czas odczuwalne będzie uczucie lekkiego pieczenia skóry. Siła i efekt zabiegu są zależne od intensywności nakłuć i głębokości, na jaką igły penetrują skórę. Wytworzenie nowych włókien kolagenowych – czyli widoczny, utrzymujący się efekt zabiegu – pojawia się zwykle po sześ ciu do dwunastu tygodni od przeprowadzenia procedury.

Zalecenia po zabiegu

Przez kilka godzin po wykonaniu zabiegu skóra pacjenta będzie zaczerwieniona i podrażniona. W kolejnych dniach stopniowo będzie się złuszczał naskórek i po kilku dniach dojdzie do całkowitego wygojenia skóry. W tym czasie bezwzględnie należy dbać o higienę obszaru poddanego zabiegowi. Skóry po zabiegu nie powinno się dotykać, należy również zmienić pościel, która nocą może mieć bezpośrednią styczność ze skórą. W każdy możliwy sposób należy unikać kontaktu z bakteriami. Bezwzględnie nie powinno się wystawiać wrażliwej po zabiegu skóry na działanie promieni słonecznych. Dermatolog powinien zalecić kosmetyki nawilżające, które zredukują obrzęk i przyspieszą proces regeneracji skóry – dobrze sprawdzają się kosmetyki do pielęgnacji skóry niemowląt. Przez przynajmniej dwa tygodnie po zabiegu należy również korzystać z najdelikatniejszych kosmetyków pielęgnacyjnych – warto sięgnąć po takie żele i kremy, które mają również działanie antybakteryjne. Poza tym, przez siedem dni po zabiegu powinno się unikać alkoholu, nie korzystać z sauny, gorących kąpieli i ogólnodostępnego basenu.

Wrażenie i opinie pacjentek po zabiegu Dermapen™

Pacjentki zgodnie twierdzą, że jeden zabieg nie daje takich efektów, jakie gwarantuje firma, która opatentowała technologię Dermapen™. Konieczne jest umówienie się z dermatologiem na indywidualnie dobraną serię zabiegów. Natomiast już po pierwszym z nich zauważalne jest zmniejszenie porów, skóra robi się gładsza i jędrniejsza. Opinie w Internecie są wyjątkowo pozytywne, a większość pacjentek zapytana, czy zdecydowałaby się na kolejne zabiegi, stwierdzała, że zrobiłaby to z największą chęcią. W niektórych przypadkach kobiety zauważały widocznie zmniejszone wydzielanie sebum. Negatywne uwagi dotyczą głównie odczucia dyskomfortu, jaki odczuwa się bezpośrednio po zabiegu i w dniach, kiedy naskórek złuszcza się, a skóra regeneruje. Dla części kobiet największym problemem jest długi czas gojenia naskórka, podczas którego nie wolno nosić makijażu – z tego powodu decydują się na zabieg wyłącznie w czasie zbiegającym się z wolnymi dniami lub urlopem. Udzielający się na forach internetowych lekarze medycyny estetycznej zalecają, aby nie wykonywać zabiegu Dermapen™ latem, ponieważ niesie to ze sobą ryzyko przebarwień. Na oficjalnej stronie internetowej Dermapen™ również można zapoznać się z opiniami lekarzy wykonujących zabiegi tym innowacyjnym urządzeniem.

Leave a Reply

slot server taiwan slot server singapore slot depo 10k slot luar negeri slot server thailand slot server taiwan slot server rusia slot via dana slot server thailand slot server thailand slot server luar slot server vietnam slot server mexico slot server kamboja idn live slot online slot thailand slot dana live draw hk