fbpx

Salon Kosmetyczny „Oaza Urody” posiada w swojej ofercie zabiegi depilacji laserem diodowym.

Lasery diodowe posiadają jeden z najbardziej efektywnych rodzajów urządzeń dostępnych na rynku do usuwania niechcianych włosków i są uważane za doskonały standard w depilacji laserowej. Zabieg usuwania zbędnego owłosienia wykonany laserem diodowym jest szybki, bez oparzeń, bezpieczny i efektywny, a przy zachowaniu częstotliwości zabiegu redukuje owłosienie nawet do 98%. Zapewnia to długość fali 808 nm, dzięki której lasery diodowe cieszą się taką popularnością w salonach kosmetycznych.

Zabieg cieszy się ogromnym zainteresowaniem, ponieważ pomaga pozbyć się problemu zbędnego owłosienia raz na zawsze i tego względu jest wart zachodu.

Parę słów o technologii

Laserowe usuwanie włosów polega na tym, że wiązka laserowa jest pochłaniana przez pigment meszka włosowego. Właśnie wtedy energia lasera niszczy trzon włosa zamieniając się w ciepło. W czasie zabiegu zostaną zniszczone te włosy, które są w fazie wzrostu co stanowi około 20 do 40 procent włosów. Z tego właśnie względu zabieg należy powtórzyć kilkukrotnie. Liczba zabiegów do osiągnięcia pełnego sukcesu zależy od indywidualnych cech danej osoby takich jak płeć, wiek, fazy rozwoju włosów, rodzaj skóry, włosa. Należy założyć, że liczba zabiegów może się wahać od 4 do 8 i trzeba je powtarzać w odstępach 4-6 tygodniowych.

Laser diodowy pozwala na głębsze przenikanie energii cieplnej niż znany na rynku kosmetycznym IPL. Jednak to co powoduje, że laser jest bardzo skuteczny to krótki impuls, który jest zdolny do obsłużenia wyższej energii nie uszkadzając przy tym tkanki. Sam zabieg depilacji jest przy tym dużo krótszy niż wspomnianym IPL.

Dla kogo jest zalecana depilacja laserowa?

Dla wszystkich osób, które chcą się na stałe pozbyć owłosienia w interesującej ich części ciała. Zabieg można wykonać na twarzy, nogach, pachach czy bikini. Skóra pozostanie gładka przez długi czas. Może pojawić się konieczność wykonania po roku lub 2 zabiegu uzupełniającego dla włosów, które były w fazie utajonej. Włos posiada kilka faz wzrostu i rosną w różnym tempie stąd konieczność wykonania kilku zabiegów i konieczność wykonania zabiegu przypominającego, jeżeli owłosienia chcemy pozbyć się na stałe. Najlepsze efekty depilacji laserem diodowym osiągają pacjenci o jasnej karnacji i ciemnych włosach.

Czy depilacja laserem diodowym jest ryzykowna?

Depilacja laserowa jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym, o ile zostanie poprzedzona konsultacją z dermatologiem, który wykluczy ewentualne przeciwwskazania. Do zabiegu nie powinny przymierzać się panie w ciąży lub karmiące piersią, osoby zażywające leki lub zioła światło-uczulające, czy zażywające niektóre leki np. antydepresanty, osoby z cukrzycą, stanami przedrakowymi i nowotworami złośliwymi, zaburzeniami krzepnięcia krwi.

Wbrew krążącym opiniom, emitowane w trakcie zabiegu światło nie niesie ze sobą negatywnego wpływu na organizm. Długość fali jaka jest emitowana przez laser nie pozwoli na dotarcie w głąb skóry czy oddziaływanie na organy wewnętrzne. Sam zabieg o ile nie ma przeciwwskazań do jego wykonania jest bezpieczny i nieinwazyjny.

Jak właściwie przygotować się do zabiegu?

Do zabiegu depilacji należy się przygotować w odpowiedni sposób i jest to bardzo istotnym elementem z punku widzenia powodzenia przedsięwzięcia. Najbardziej istotną kwestią jest to, że przed zabiegiem nie można opalać skóry przynajmniej przez 3 tygodnie. Dotyczy to zarówno opalania się na słońcu, jak też na solarium. Skóry nie można poddawać ekspozycji słonecznej, także po wykonanym zabiegu dlatego salon kosmetyczny „Oaza Urody” ze względów bezpieczeństwa zaleca wykonanie w okresie letnim tylko depilację pach oraz okolic bikini.

Na zabieg powinno się przyjść ze świeżo ogoloną skórą, do golenia powinno być zastosowana maszynka. Skóra nie powinna być posmarowana żadnym balsamem czy antyperspirantem. Przynajmniej na miesiąc przez zabiegiem powinno się zaprzestać korzystania z mechanicznego depilatora, na kilka tygodni] przez wykonaniem zabiegu powinno się również zaprzestać używania kremu z retinolem, na pół roku przed zabiegiem należy zrezygnować z kuracji retinoidami, a na trzy tygodnie przez zabiegiem zaprzestać korzystania z maści z retinoidami.
pół roku przed zabiegiem należy zrezygnować z kuracji doustnej retinoidam

http://www.poradnikzdrowie.pl/uroda/zabiegi-profesjonalne/depilacja-laserowa-co-musisz-wiedziec-zanim-wybierzesz-sie-na-zabieg_38049.htmlPrzed zabiegiem skóra powinna być gładka, ogolona, nieposmarowana żadnym balsamem ani antyperspirantem.

Jak widać zabieg wymaga zastosowania się do kliku istotnych wskazówek, których nie można zignorować, jeżeli nie chcemy żadnych powikłań,

Czy depilacja laserowa boli?

W czasie zabiegu można odczuwać lekkie pieczenie czy szczypanie, sam zabieg jednak nie powinien być bolesny, choć w tym przypadku wiele zależy od depilowanego miejsca oraz od indywidualnego progu osoby na ból. Każdy przypadek jest tutaj indywidualny. Z pewnością zabieg laserem nie boli bardziej niż usuwanie włosków woskiem czy mechaniczną maszynka, a tutaj mamy przed sobą perspektywę stałego usunięcia owłosienia.
Na co zwrócić uwagę w czasie wykonywania serii zabiegów?

Jak już wspomniano wyżej należy unikać ekspozycji słonecznej,ponadto w czasie wykonywania całej serii zabiegów trzeba korzystać tylko z maszynki do golenia, po zabiegu w przypadku kontaktu miejscowego skóry ze słońcem powinno się użyć blokera, nie wolno stosować wszystkich innych zabiegów usuwających owłosienie np. pęsetą, kremem depilującym. W trakcie cyklu zabiegów należy zrezygnować z niektórych kosmetyków takich jak peelingi czy zawierających alkohol. Unikajmy także dziurawca, nagietka, miłorzębu japońskiego. W przypadku kuracji antybiotykiem zaleca się skontaktowanie z salonem kosmetycznym „Oaza Uroda”.

Podsumowując zabieg laserowego usuwania owłosienia jest skuteczny, bezpieczny i długotrwały. Przy zastosowaniu się do zaleceń pracowników salonu każdy klient wyjdzie z zabiegu zadowolony.

Pół roku przed zabiegiem należy zrezygnować z kuracji doustnej retinoidam

http://www.poradnikzdrowie.pl/uroda/zabiegi-profesjonalne/depilacja-laserowa-co-musisz-wiedziec-zanim-wybierzesz-sie-na-zabieg_38049.html

slot server taiwan slot server singapore slot depo 10k slot luar negeri slot server thailand slot server taiwan slot server rusia slot via dana slot server thailand slot server thailand slot server luar slot server vietnam slot server mexico slot server kamboja idn live slot online slot thailand slot dana live draw hk