fbpx

Czego możemy spodziewać się po zabiegach liftingu rzęs i trwałej na rzęsach?

Lifting rzęs to zabieg, który w ostatnich latach zbiera coraz większą liczbę zainteresowanych. Mimo wielu pozytywnych komentarzy i opinii na temat tego zabiegu nadal wielu zainteresowanych nie posiada wystarczająco obszernej wiedzy, aby podjąć decyzję dotyczącą rozdysponowania swoich pieniędzy na lifting. Jeżeli lifting, laminacja i trwała rzęs nadal są obcymi dla ciebie terminami w świecie kosmetologii, zasięgnij porady za pośrednictwem poniższego wpisu, aby rozwiać swoje wątpliwości na temat tych zabiegów.

Czym dokładnie jest lifting rzęs?

Przeprowadzenie liftingu ma na celu podkręcenie rzęs w taki sposób, aby efekt utrzymywał się przez jak najdłuższy czas. Najczęściej możemy spodziewać się tego, że efekt będzie w stanie utrzymać się na rzęsach do 8 lub nawet 12 tygodni. Należy mieć na uwadze to, że efekt jest zależny od wielu indywidualnych czynników, dlatego też u wielu osób rozbieżność czasu może być różna. Lifting zdobywa ogromną ilość pozytywnych odzewów i coraz większe grono miłośników tego zabiegu z uwagi na to, że jest to działanie zgodne z naturą. Całość przeprowadzana jest naturalnie bez konieczności doczepiania rzęs lub doklejania jakichkolwiek syntetycznych dodatków w celu upiększenia estetyki.

Jak wyglądają koszty przeprowadzenia liftingu?

Warto przestrzec interesantów o tym, że ceny mogą różnić się wielokrotnie, chociażby z uwagi na miasto, w którym zdecydujemy się na wykonanie liftingu. Najtańsze kwoty zabiegu rozpoczynają się od cen poniżej 100zł. W większych miastach, takich jak Warszawa, możemy jednak napotkać się z cenami dwukrotnie lub trzykrotnie większymi. Na cenę zabiegu będzie wpływać przede wszystkim renoma salonu, do którego się zgłosimy. Znaczenie mają również produkty, których używają w danym salonie. Naturalnie produkty lepszej firmy będą generowały o wiele większe ceny przeprowadzenia samego zabiegu.

Jakich procedur możemy oczekiwać podczas samego zabiegu?

Na początku warto zaznaczyć, że do przeprowadzenia liftingu zbędne są jakiekolwiek przygotowania. Dzięki tej wiedzy ogromna ilość kobiet może odetchnąć z ulgą na samym wstępie. Po zarezerwowaniu wizyty wystarczy zgłosić się do salonu kosmetycznego bez makijażu na twarzy. W celu zachowania bezpieczeństwa warto przyjść bez nakrycia głowy lub akcesoriów, które mogą krępować ruchy kosmetyczki podczas nakładania płynów oczyszczających na twarz. Dlatego też należy zdjąć soczewki kontaktowe i okulary. Przeprowadzenie tej czynności nie wiąże się z dużą ilością ewentualnych przeciwwskazań. Jedynym kłopotem mogą być choroby oczu lub infekcje, które będą ingerowały bezpośrednio na wzrok. Jeżeli nie posiadamy dostatecznej wiedzy na ten temat, najlepszym rozwiązaniem będzie konsultacja z salonem, który przeprowadza lifting lub lekarzem okulistą. Specjalista z całą pewnością będzie w stanie doradzić nam, co do tego, czy aktualny stan zdrowia pozwoli na wykonanie zabiegu bez potencjalnego ryzyka.

Przebieg zabiegu liftingowego.

Podczas rozpoczęcia procedury w salonie, pracownica salonu kosmetycznego aplikuje podkłady ochronne, które przypominają podkładki używane w przypadku wykonywania zabiegów związanych z henną. Górne powieki zostają zabezpieczone za pośrednictwem specjalnej substancji, która w swojej konsystencji przypomina klej. Jest on miękki, dzięki czemu nie powoduje dotkliwego dyskomfortu podczas wykonywania zabiegu. Efekt odpowiednio zakręconych rzęs zostaje uzyskany za pomocą wałeczków kosmetycznych. Ich rozmiar i kształt zostaje dobrany w zależności od końcowego efektu, który pragnie uzyskać klientka. Niektóre z pań pragną mniej lub bardziej zakręconych rzęs. Co do wałeczków, które zostaną wykorzystane podczas pracy nad rzęsami, im mniejszy rozmiar wałka, tym bardziej wywinięte zostaną rzęsy.

W trakcie całej pracy rzęsy zostaną wielokrotnie rozczesane z ogromną dokładnością, aby zachować piękną strukturę włosa, który będzie się naturalnie układał. Z tego powodu warto uzbroić się w cierpliwość. Wiele salonów kosmetycznych oferuje możliwość posłuchania radia, aby konsumenci podczas zabiegu się nie nudzili. Dobrą alternatywą może też być tradycyjna rozmowa, dzięki której czas spędzony na fotelu lub łóżku kosmetycznym minie o wiele szybciej.

Jeżeli chodzi o doświadczenia i odczucia ze strony klienta, których możemy się spodziewać, warto wiedzieć o tym, że zabieg jest całkowicie nieinwazyjny. Wprawdzie czuć jedynie delikatne ruchy związane z pocieraniem twarzy i wałkowaniem samych rzęs. Całość jest po pewnym czasie zmywana i ponownie czesana, po czym praca jest zakończona. Nie spotkamy się wówczas z dyskomfortem.

Niektóre z klientek zwracają jednak uwagę na to, że płyn do trwałej ma nieco odpychający zapach, co może stanowić pewien dyskomfort, jednak w tym przypadku nie sensu, aby dramatyzować. Płyn swoim zapachem przypomina chemię, taką jak na przykład kremy i woski do depilacji, dlatego też nie jest to na tyle silny zapach, aby nie znieść go na czas godzinnego zabiegu. Jeżeli chodzi o smarowanie, czesanie i zmywanie wszystkich substancji niezbędnych do uzyskania efektu podkręconych rzęs, z całą pewnością można stwierdzić, że procedura jest bezbolesna.

Chwilę po liftingu.

Bezpośrednio po zabiegu podkręcania rzęs, nie powinno się oczekiwać wyraźnych efektów. Rzęsy faktycznie będą miały inną strukturę, staną się podkręcone i lepiej rozczesane, jednak całość potrzebuje odrobiny czasu, ponieważ po zabiegu ich struktura stanie się mokra i nieco kleista. Na efekty wystarczy poczekać jedynie dobę. W czasie oczekiwań należy szczególnie uważać na rzęsy po wykonanym liftingu. Będą one delikatne i podatne na ewentualne uszkodzenia. Zapomnijmy o wcieraniu ich do oczu lub drapania się po okolicach rzęs. Należy ten stan przetrzymać do momentu, w którym całość wyschnie i przybierze naturalnego wyglądu. Przede wszystkim należy też pamiętać o unikaniu wilgoci, zanim rzęsy nie wyschną. Po odczekaniu tego czasu można swobodnie cieszyć się swoimi nowymi, pięknymi rzęsami. Nie będzie im już przeszkadzała wilgoć lub nakładanie kosmetyków. Po dokładnym umyciu rzęs i pozbyciu się z nich kleistej substancji odkryjemy ich prawdziwą, upiększoną formę. Możemy wówczas nałożyć na nie tusz i poddawać je zabiegom demakijażu. Różnica będzie polegała na tym, że przez bardzo długi czas utrzymają swoją zakręconą i bardzo dobrze rozczesaną postać. Rzęsy po liftingu przez następne kilka tygodni będą sprężyste i uniesione.

Czy zabiegi trwałego podkręcania rzęs mogą doprowadzić do ich uszkodzenia?

Cóż, z całą pewnością salon, który para się przeprowadzaniem tych zabiegów każdego dnia w trosce o swoją renomę, nigdy nie zareklamuje liftingu rzęs od strony pejoratywnej. Odżywki, które są stosowane w trakcie zabiegów na rzęsach, najczęściej wzmacniają ich strukturę i chronią przed uszkodzeniami. Czy jednak możemy uznać, że cykliczne powtarzanie tego zabiegu nigdy nie doprowadzi do żadnych ubocznych powikłań? Warto podejść do tej sytuacji z pewnym zapleczem i ograniczeniem zaufania. Mimo że sam zabieg nie należy do inwazyjnych, ingerencja, której są poddawane rzęsy, z pewnością wywiera pewien długofalowy efekt.

Preparat wykorzystywany podczas trwałego zakręcania rzęs dogłębnie wnika do ich wnętrza. Wiadomość ta nie powinna jednak nas zbytnio przerażać. Aktualnie wiadomo na ten temat tyle, że produkty wykorzystywane w przypadku liftingu przypominają działaniem farby, które większość z pań wykorzystuje na własną rękę podczas zmiany lub utrwalenia koloru swoich włosów. Jeżeli nie nadwyrężymy niepotrzebnie swoich rzęs częstymi. Dodanie odżywki do całości nie sprawia, że zabieg staje się całkowicie zdrowy dla struktury włosa, jednak nie jest on też niebezpieczny. Warto podejść do tego ze zdrową rezerwą i nie przejmować się liftingiem, gdy utrzymamy zalecaną przez specjalistów przerwę między poszczególnymi zabiegami.

Większość z pań, które poddały się zabiegom zakręcenia rzęs kilkukrotnie, nie odnotowały ich osłabionej struktury lub zwiększonego wypadania. Wiemy również, że rzęsy nie zaczynają się przerzedzać, dlatego też w praktyce całość jest względnie bezpieczna dla estetyki.

Przez jak długi czas efekt się utrzyma?

Jest to ściśle zależne przede wszystkim od produktów, które dobierają salony kosmetyczne. Warto na samym wstępie zapoznać się opiniami salonów, które przeprowadzają zabiegi liftingu. Ciężko powiedzieć ile utrzymuje się efekt, jest on zależny od wielu losowych faktorów. Z całą pewnością utrzyma się przez kilka tygodni, jednak warto mieć na uwadze, że efekt słabnie linearnie. Dlatego też możemy spodziewać się tego, że z tygodnia na tydzień efekty będą o wiele słabsze. Plusem tego zabiegu z całą pewnością jest to, że nawet słabnący efekt podkręcenia rzęs, dodaje twarzy pewnego uroku.

Zatem czy warto podjąć się liftingu? Wiele kobiet uważa, że ogólne wrażenia są zadowalające. Należy jednak wspomnieć o minusach, ponieważ jest ich kilka. Dotyczą one przede wszystkim komentarzy napominających o tym, że efekt jest nieco drogi jak na kilka tygodni efektu, a sama usługa może być trudno dostępna w niewielkich miejscowościach.

 

 

Leave a Reply

slot server taiwan slot server singapore slot depo 10k slot luar negeri slot server thailand slot server taiwan slot server rusia slot via dana slot server thailand slot server thailand slot server luar slot server vietnam slot server mexico slot server kamboja idn live slot online slot thailand slot dana live draw hk